Pekin: pewne zwycięstwo Djokovicia

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Po blisko dwóch godzinach walki Jurgen Melzer pokonał rozstawionego z szóstką Ołeksandra Dołgopołowa w drugiej rundzie turnieju ATP w Pekinie. Żadnych problemów z Carlosem Berlocqiem nie miał Novak Djoković.

Wicelider światowego rankingu dzisiaj nie zachwycał, ale i tak jego zwycięstwo nie było zagrożone. W pierwszej partii zagrał bardzo dobrze, trafiając 75% piłek z pierwszego podania i wygrywając po nim 15 z 18 akcji. Berlocq nie miał sposobu na przełamanie rywala. Sam we własnych gemach wygrywał co drugą piłkę. Wystarczyło to na zaledwie jednego gema. W drugim secie Serb znacznie obniżył loty, co kosztowało go dwukrotną stratę podania. Od Argentyńczyka ciągle był jednak lepszy. Zdobył o dwa breaki więcej i wygrał 6:3.

Porażki doznał rozstawiony z szóstką Ołeksandr Dołgopołow. W pierwszej partii obaj tenisiści znakomicie serwowali. Ukrainiec był, co prawda, w tarapatach, ale zawsze wychodził z nich obronną ręką. W tie breaku przegrał jednak do dziewięciu. W drugim secie Jurgen Melzer zagrał słabiej, co kosztowało go stratę dwóch gemów przy swoim podaniu. Austriak zmarnował kolejne dwie okazje na przełamanie rywala i przegrał wyraźnie. W decydującym starciu nie dał jednak Ukraińcowi szans, zwyciężając 6:1.

W ćwierćfinale jest już także Florian Mayer. Niemiec, który był wyraźnym faworytem spotkania z 221. w rankingu Mariusem Copilem, musiał się mocno napracować, aby odnieść zwycięstwo. Potrzebował trzech setów do pokonania dużo niżej notowanego, ale dobrze sobie radzącego Rumuna. To właśnie Copil wygrał pierwszego seta 6:3. W dwóch następnych górą był jednak bardziej doświadczony Mayer, triumfując 6:3, 6:2.

Novak Djoković (Serbia, 1) – Carlos Berlocq (Argentyna) 6:1, 6:3
Jurgen Melzer (Austria, 6) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 6) 7:6(9), 2:6, 6:1
Florian Mayer (Niemcy) – Marius Copil (Rumunia, WC) 3:6, 6:3, 6:2

Pierwsza runda debla:
T. Haas, J. Melzer (Niemcy, Austria) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) 6:3, 6:4
B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – P. Andujar, F. Lopez (Hiszpania) 6:1, 7:6(5)
C. Fleming, R.Hutchins (Wielka Brytania) -Y. Chang, Z. Li (Chiny, WC) 6:3, 6:2