Zmiana na prowadzeniu w grupie czerwonej

/ Anna Wilma , źródło: masters-cup.com, foto: masters-cup.com

Mark Knowles i Daniel Nestor (numer 1) pokonali Simona Aspelina i Juliana Knowlego w meczu grupy czerwonej Masters 2007, rozgrywanych w Szanghaju, objęli prowadzenie w klasyfikacji grupowej i praktycznie mogą już myśleć o startach półfinałowym.

Do zakończenia tego spotkania liderami grupy byli Aspelin i Knowle, ale tylko dlatego, że Knowles i Nestor poprzednie zwycięstwo odnieśli dopiero w trzech setach. Dziś jednak zawodnikom z Bahamów i Kanady poszło znacznie łatwiej. Pierwsza partia zapowiadała jednostronne widowisko, choć faworyci aż czterokrotnie musieli bronić się przed utratą podania. Na szczęście specjaliści od defensywy (w ostatnim meczu obronili dwie piłki meczowe) pokazali, na co ich stać, wygrywając wszystkie breakpointy dla przeciwników. Sami uzyskali tylko jedno przełamanie, ale w obliczu słabej gry rywali okazało się ono w zupełności wystarczające.

Obraz gry zmienił się nieco w drugim secie, kiedy to Knowles i Nestor mieli więcej okazji na breaka, a wykorzystali tylko nieliczne. Walka była naprawdę wyrównana i do końca nie można było stwierdzić, czy spotkanie rozstrzygnięte zostanie w dwóch setach. Jednak dwa ostatnie gemy były popisem faworytów, którzy przełamali rywali, powiększając przewagę wygraniem własnego podania i po godzinie i osiemnastu minutach zeszli z kortu zwycięscy. Co ciekawe, poprzedni mecz dnia pomiędzy Lukasem Dlouhym i Pavlem Viznerem a Arnaudem Clement i Michaelem Llodrą trwał przez trzy sety, a zakończył się blisko dziesięć minut szybciej.

Mecz grupy czerwonej
Mark Knowles, Daniel Nestor (Bahamy, Kanada, 1) – Simon Aspelin, Julian Knowle (Szwecja, Austria, 3) 6:3, 7:5