Czesi rujnują szanse Francuzów

/ Anna Wilma , źródło: masters-cup.com, foto: masters-cup.com

Czeski duet Lukas Dlouhy i Pavel Vizner (numer 5) wygrał swoje pierwsze spotkanie tegorocznego Masters, pokonując Francuzów Michaela Llodrę i Arnauda Clementa (numer 7). Dla debla z Galii szanse na awans do półfinałów zrównały się z zerem, ponieważ już po raz drugi przegrali spotkanie grupowe.

Clement i Llodra zdecydowanie dominowali w pierwszej partii spotkania, w której skutecznie wykorzystywali gorszą skuteczność przeciwników przy podaniu. Tym samym wypracowali kilka szans na przełamanie. Wykorzystali jedną i to ona rozsądziła o triumfie Francuzów w secie. Llodra i Clement wyszli na prowadzenie w meczu.

Vizner i Dlouhy w drugiej odsłonie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyli do ostrej ofensywy. Ich podanie stało się na tyle pewne, że rywale nie otrzymali ani jednego breakpointa. Sami zaś mogli przebierać w piłkach na przełamanie i wykorzystali dwie z trzech możliwości. To zapewniło im zwycięstwo w secie i "powrót do meczu".

O losach spotkania zadecydował mistrzowski tie-break. Francuzi, zmobilizowani porażką w drugiej partii, pokazali stu procentową celność pierwszego podania w całym trzecim secie! Niestety, w obliczu fatalnej skuteczności na niewiele się to zdało. Czesi bowiem przegrali tylko dwa swoje serwisy (i to te drugie), co w sumie dało im szybkie i zasłużone dziesięć punktów, a tym samym zwycięstwo w meczu.

Lukas Dlouhy i Pavel Vizner wciąż zachowują szanse na awans do najlepszej czwórki turnieju. Warunkiem jest wygranie ostatniego spotkania, najlepiej w dwóch setach, przeciwko najwyżej rozstawionym Markowi Knowlesowi i Danielowi Nestorowi. Arnaud Clement i Michael Llodra na pewno nie znajdą się w fazie pucharowej, a w ostatnim meczu zmierzą się z Simonem Aspelinem i Julianem Knowle.

Mecz grupy czerwonej
Lukas Dlouhy, Pavel Vizner (Czechy, 5) – Arnaud Clement, Michael Llodra (Francja, 7) 3:6, 6:3, 10-5