Sankt Petersburg: pierwszy tytuł Klizana

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Sklasyfikowany na 45. miejscu w rankingu ATP Martin Klizan zdobył pierwszy tytuł w karierze. 23-latek z Bratysławy pokonał w finale Fabio Fogniniego 6:2, 6:3.

To był bez wątpienia najlepszy tydzień dla młodego tenisisty ze Słowacji. W Sankt Petersburgu Klizan stracił tylko jednego seta w niesamowicie zaciętym pojedynku z Michaiłem Jużnym w półfinale. Dzisiejszy finał był już łatwiejszy i Słowak mógł się cieszyć z pierwszego triumfu w karierze.

W pierwszej partii Klizan znakomicie serwował. We własnych gemach przegrał tylko pięć punktów i nie dał Fogniniemu żadnej okazji na breaka. Włoch spisywał się dużo słabiej, męczył się przy swoim podaniu i dwukrotnie został przełamany, przegrywając do dwóch. W drugim secie już obaj tenisiści mieli problemy z serwisem. Doszło aż do sześciu breaków. Cztery zdobył Słowak, dzięki czemu po godzinie i dziewięciu minutach mógł się cieszyć z wygranej.