Sankt Petersburg: Jużnyj zatrzymany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto:

Drugi rok z rzędu Michaił Jużnyj zakończył występ w Sankt Petersburgu na półfinale. Rosjanin po trwającym prawie cztery godziny meczu przegrał z Martinem Klizanem 6:7(11), 6:4, 7:6(3). Drugim finalistą został Fabio Fognini.

Trzy godziny i czterdzieści osiem minut trwała bitwa o finał między Michaiłem Jużnym i Martinem Klizanem. Mecz był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści zanotowali po 65% skuteczności pierwszego podania, obaj też wypracowali sobie po 17 break pointów! Pierwsza partia zakończyła się niesamowicie zaciętym tie breakiem. Po długiej walce lepszy był Jużnyj, wygrywając 13-11. Dwa następne sety padły jednak łupem rozstawionego z trójką Klizana. W decydującej odsłonie prowadził 5:3, ale Rosjanin zdołał odrobić stratę. W tie breaku wytrzymał jednak napięcie i zwyciężył do trzech.

Drugim finalistą turnieju w Sankt Petersburgu został Fabio Fognini. Włoch dużo szybciej uporał się z Danielem Gimeno-Traverem. Dysponował skuteczniejszym drugim podaniem i był lepszy w kluczowych momentach. Tylko raz został przełamany, a sam odpowiedział trzema breakami, wygrywając 6:3, 6:4.