Sankt Petersburg: porażka Kubota i Jużnego

Na ćwierćfinale zakończyli rywalizację w turnieju deblowym w Sankt Petersburgu Łukasz Kubot i Michaił Jużnyj. Polsko-rosyjska para przegrała z Frankiem Moserem oraz Kenem Skupskim 3:6, 6:7(4).

Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia sześć minut. W pierwszym secie Moser i Skupski wykorzystali oba break pointy, raz stracili swoje podanie i wygrali 6:3. W drugiej partii nie doszło do żadnych przełamań, a w tie breaku górą była niemiecko-brytyjska para.

Łukasz Kubot w Rosji grał również w singlu, przegrywając w drugiej rundzie z Danielem Gimeno-Traverem 4:6, 6:7(5). Michaił Jużnyj wystąpi w sobotę w półfinale gry pojedynczej.

Ćwierćfinał debla:
F. Moser, K. Skupski (Niemcy, Wielka Brytania, 4) – Ł. Kubot, M. Jużnyj (Polska, Rosja) 6:3, 7:6(4)