US Open: Raonic wyszedł z opresji

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Milos Raonic po pięciosetowej batalii pokonał Santiago Giraldo, wygrywając zarazem swój pierwszy w karierze mecz w US Open. Bez straty seta do drugiej rundy awansowali Tomas Berdych, Jo-Wilfried Tsonga i Andy Roddick.

Rozstawiony z „piętnastką” Raonic w mecz z Giraldo zaserwował trzydzieści asów, przy piętnastu podwójnych błędach i wykorzystał cztery z dwunastu okazji na przełamanie. W piątym secie Kolumbijczyk nie wykorzystał dwóch break pointów i przegrał całe spotkanie 3:6, 6:4, 6:3, 4:6, 4:6.

Objawienie tegorocznego Roland Garros – David Goffin nie zdołał w Nowym Jorku sprawić sensacji i przegrał w pierwszej rundzie z Tomasem Berdychem 5:7, 3:6, 3:6. Wynik mógłby być jednak zupełnie inny, gdyby Belg okazał się skuteczniejszych w kluczowych momentach. Goffin doprowadził bowiem w spotkaniu do aż osiemnastu break pointów, wykorzystując jednak tylko dwa z nich. Mecz trwał dwie godziny oraz czterdzieści trzy minuty.

Daleki od swojego najlepszego tenisa był dziś Jo-Wilfried Tsonga. Wystarczyło to jednak na pokonanie Karola Becka 6:3, 6:1, 7:6(2). Obaj tenisiści popełnili w tym spotkaniu po 36 niewymuszonych błędów, ale rozstawiony z „piątką” Francuz odnotowała w tym spotkaniu 41 „winnerów”, przy dwudziestu pięciu Becka.

W drugiej rundzie Tsongę czeka pojedynek z kolejnym reprezentantem Słowacji – Martinem Klizanem, który w poniedziałek pokonał Alejandro Fallę 6:4, 6:1, 6:2.

Swój trzynasty US Open w karierze rozpoczął Andy Roddick. Inauguracja dla mistrza tego turnieju z 2003 roku okazała się szczęśliwa, gdyż na korcie im. Arthura Ashe’a pokonał swojego rodaka, kwalifikanta Rhyne’a Williamsa 6:3, 6:4, 6:4.

Andy Roddick (USA, 20) – Rhyne Williams (USA) 6:3, 6:4, 6:4
Tomas Berdych (Czechy, 6) – David Goffin (Belgia) 7:5, 6:3, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) – Karol Beck (Słowacja) 6:3, 6:1, 7:6(2)
Nicolas Almagro (Hiszpania, 11) – Radek Stepanek (Czechy) 6:4, 6:7(5), 6:3, 6:4
Milos Raonic (Kanada) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 6:4
Pablo Andujar (Hiszpania) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:6(5), 3:6, 7:6(1), 7:5
Jimmy Wang (Tajwan) – Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(4), 6:7(8), 6:1, 6:4
Steve Darcis (Belgia) – Malek Jaziri (Tunezja) 3:6, 6:1, 6:1, 6:1