Winston-Salem: Isner bliżej obrony tytułu

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

John Isner jest o krok od obrony tytułu w Winston-Salem. W piątkowym półfinale rosły Amerykanin pokonał 6:4, 3:6, 7:6(3) najwyżej rozstawionego w turnieju Jo-Wilfrieda Tsonga. Do finału awansował również Tomas Berdych.

Najwyżej notowany amerykański tenisista sprawił w półfinale niespodziankę, eliminując najwyżej rozstawionego Tsongę. W pierwszym secie Isner zdobył przełamanie w siódmym gemie. W drugim tym samym odpowiedział Francuz. Decydujący set miał najbardziej wyrównany przebieg. Bliżej uzyskania przełamania był Amerykanin – wypracował sobie pięć break pointów. Dwa z nich, przy stanie 6:5 były nawet piłkami meczowymi, ale Isner ich nie wykorzystał i konieczne stało się rozegranie tie breaka. W nim 27-letni Amerykanin okazał się wyraźnie lepszy, triumfując 7-3 i awansując do finału imprezy.

Bardzo się cieszę, że znowu jestem w finale – powiedział Isner. – Nie lubię wcześnie pojawiać się na turniejach wielkoszlemowych. Jeśli gram w tygodniu poprzedzającym, chcę dać z siebie wszystko. Gram w finale, co bardzo mnie satysfakcjonuje. Zmierzam do obrony tytułu. Udało mi się w Newport, to może tym razem też tak będzie.

Finałowym przeciwnikiiem rozstawionego z “trójką” Isnera będzie Tomas Berdych. 26-letni Czech pokonał 6:4, 6:3 Sama Querreya, zamykając mu tym samym drogę do triumfu w US Open Series. Berdych w całym meczu miał aż 18 szans na przełamanie rywala, z których 5 zamienił na breaka.

Myślę, że nie musiałem go przełamywać pięć razy, ale z drugiej strony również straciła kilka razy swoje podanie. Wykorzystywałem swoje szanse – mówił Berdych. – Chyba jedyną rzeczą, z której nie jestem zadowolony, to mój serwis w drugim secie. Oddałem wówczas łatwo gema. Grałem lepiej w ważnych momentach i to dzisiaj zadecydowało.

Zarówno Isner, jak i Berdych, w sobotnim finale będą walczyć o drugie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo.

Półfinały singla:
John Isner (USA, 3) – Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 1) 6:4, 3:6, 7:6(3)
Tomas Berdych (Czechy, 2, WC) – Sam Querrey (USA, 7) 6:4, 6:3

Półfinały debla:
P. Andujar, L. Mayer (Hiszpania, Argentyna) – J. Erlich, A. Ram (Izrael, WC) 6:2, 6:1
S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA) – D. Marrero, A. Sa (Hiszpania, Brazylia) 6:4, 6:1