Winston-Salem: faworyci nie zawodzą

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Trzej najwyżej rozstawieni tenisiści w turnieju Winston-Salem Open wciąż liczą się w walce o tytuł. Jo-WIlfried Tsonga, Tomas Berdych i John Isner pewnie wygrali swoje ćwierćfinałowe pojedynki. Zawiódł jedynie rozstawiony z „czwórką” Oleksandr Dołgopołow.

Z grona faworytów najefektowniej zaprezentował się Tsonga. Francuz bez najmniejszych problemów rozprawił się z Marcelem Granollersem. Hiszpan zdołał ugrać tylko 3 gemy, ani razu nie zbliżył się do przełamania podania rywala i zdobył aż 26 punktów mniej niż Tsonga. Najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju zwyciężył 6:1, 6:2.

Efektownie ćwierćfinał przeszedł także Berdych. Czech rozpoczął pojedynek ze Stevem Darcisem niemrawo, przegrał pierwsza partię 4:6, ale od drugiego seta zaczął dominować niepodzielnie. Potężnymi uderzeniami z głębi kortu całkowicie stłamsił Belga, oddając mu do końca meczu tylko 2 gemy. Ostatnią partię wygrał do zera.

Nieźle wypadł również faworyt gospodarzy, John Isner. Amerykanin zaserwował 21 asów w pojedynku z Davidem Goffinem, nie dając rywalowi ani jednej okazji na przełamanie swojego podania. Pierwszą partię Isner rozstrzygnął w tiebreaku, a do wygrania drugiej wystarczyła mu przewaga jednego przełamania.

Z grona najwyżej rozstawionych tenisistów do półfinału nie dostał się jedynie Oleksandr Dołgopołow. Rozstawiony z numerem czwartym Ukrainiec stoczył zaciętą batalię z Samem Querreyem. Po trzech setach wyrównanej walki potężnie serwujący Amerykanin okazał się nieznacznie lepszy.

Ćwierćfinały singla:
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 1) – Marcel Granollers (Hiszpania, 6) 6:1, 6:2
Sam Queerey (USA, 7) – Oleksandr Dołgopołow (Ukraina, 4) 7:5, 4:6, 7:6(3)
Tomas Berdych (Czechy, 2) – Steve Darcis (Belgia) 4:6, 6:2, 6:0
John Isner (USA, 3) – David Goffin (Belgia) 7:6(5), 6:3

Ćwierćfinały debla:
P. Andujar, L. Mayer (Hiszpania, Argentyna) – M. Fyrstenberg, R. Bopanna (Polska, Indie, 1) 6:7(6), 7:6(4), 10-4
D. Marrero, A. Sa (Hiszpania, Brazylia) – J. Melzer, E. Roger-Vasselin (Austria, Francja) 1:6, 7:5, 10-8