Winston-Salem: nieudany rewanż Kubota

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie sprostał Davidowi Goffin w meczu 3. rundy turnieju w Winston-Salem. Polak poległ po niezwykle zaciętej batalii, przegrywając 3:6, 6:1, 6:7(5), i nie zdołał zrewanżować się Belgowi za tegoroczną klęskę w Paryżu.

Pojedynek na twardych kortach w amerykańskim Winston-Salem był znakomitą okazją dla Polaka, żeby wyrównać rachunki z Belgiem. W maju Goffin w trzech setach pokonał Kubota w pojedynku 3. rundy Rolanda Garrosa. Tym samym zniweczył szansę bolesławianina na zmierzenie się w następnej fazie turnieju z Rogerem Federerem.

Początek partii otwarcia był wyrównany, ale od piątego gema inicjatywa wyraźnie przeszła na stronę Goffina. Młody Belg zdołał uzyskać przewagę przełamania, której nie roztrwonił do końca seta. Po 37 minutach zwyciężył 6:3.

Polak nie zraził się porażką w pierwszej partii i od samego początku drugiej zaczął wywierać presję na rywalu. Żądny rewanżu Kubot po kilkunastu minutach zaciętej rywalizacji wyszedł na prowadzenie 3:0. Przy stanie 3:1 dla Polaka mecz został przerwany z powodu opadów, lecz przerwa nie wpłynęła niekorzystnie na grę bolesławianina – kiedy pojedynek wznowiono, Kubot wygrał 3 następne gemy i wyrównał stan meczu.

O zwycięstwie w decydującym secie musiał zadecydować tiebreak, albowiem zawodnicy skutecznie pilnowali własnych podań, likwidując wszystkie okazje na przełamanie. W ostatecznej rozgrywce górą ponownie był jednak Goffin i to on awansowała do ćwierćfinału turnieju.