Winston-Salem: Kubot ograł Robredo

Łukasz Kubot w bardzo dobrym stylu rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Winston-Salem. Polak pokonał utytułowanego Tommy’ego Robredo 6:1, 2:6, 6:2 i w drugiej rundzie zagra z Julienem Benneteau.

Kubot dzisiejszym meczem przerwał serię trzech kolejnych porażek i zasygnalizował rosnącą formę przed US Open. Robredo aktualnie zajmuje co prawda dopiero 178. miejsce w rankingu, ale tegoroczny sezon rozpoczął dopiero w czerwcu (kontuzja lewej nogi), a już zdążył wygrać dwa challengery i dojść do ćwierćfinału silnie obsadzanego turnieju w Bastad.

Wszystkie te wyniki Hiszpan osiągnął na kortach ziemnych, a na twardej nawierzchni w Winston-Salem nie był w stanie zatrzymać agresywnie grającego Kubota. Spotkanie miało specyficzny przebieg, gdyż wszystkie trzy sety były stosunkowo jednostronne. Decydującą partię Polak rozpoczął od wywalczenia przełamania, a drugiego breaka „dołożył” w siódmym gemie. W tym trzecim secie Robredo nie miał zaś ani jednej okazji na breaka. Mecz trwał godzinę i 48 minut.

W drugiej rundzie rywalem Łukasza Kubota będzie Julien Benneteau (32 ATP). 30-letni Francuz został w turnieju rozstawiony z numerem osiem i w pierwszej rundzie miał „wolny los”.

Kubot w turnieju Winston-Salem Open występuje również w deblu, w duecie z Marcosem Baghdatisem. Cypryjsko-polska para otrzymał od organizatorów „dziką kartę”, a w pierwszej rundzie zmierzy się z Michaiłem Elginem oraz Denisem Istominem. Spotkanie to odbędzie się dziś w nocy (czasu polskiego).

Łukasz Kubot (Polska) – Tommy Robredo (Hiszpania) 6:1, 2:6, 6:2