Cincinnati: szybka porażka i fatalny set Kubota

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie turnieju Masters w amerykańskim Cincinnati. Polak zaprezentował się słabo i zasłużenie przegrał 3:6, 0:6 z reprezentantem Tajwanu, Yen-Hsun Lu.

Lubinianin już w dwóch pierwszych gemach serwisowych bronił break pointów. Tajwańczyk do przełamania doprowadził jednak dopiero przy stanie 3:3. Łukasz próbował co prawda odrabiać straty w kolejnym gemie, jednak rywal wyszedł na prowadzenie 5:3 i po chwili dołożył kolejnego breaka.

Kubot źle rozpoczął również drugiego seta. Polak przegrywał w swoim gemie serwisowym i wówczas spotkanie zostało przerwane ze względu na opady deszczu. Po powrocie na kort, Łukasz nie zdołał jednak uratować podania i przegrywał już 0:2. Nie był to jednak koniec problemów naszego reprezentanta, który ostatecznie nie zdołał wywalczyć ani jednego gema w drugiej odsłonie meczu.

Najlepszy polski tenisista podzielił tym samym los Jerzego Janowicza, który odpadł w decydującej fazie kwalifikacji do wspomnianej imprezy. Kubot za występ w I rundzie zapewnił sobie 10 punktów w rankingu ATP i niespełna 10 tysięcy dolarów.

Yen-Hsun Lu (Tajwan) – Łukasz Kubot (Polska) 6:3, 6:0