Cincinnati: szybka porażka Janowicza

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz sprawił w sobotę spora niespodziankę, szybko eliminując z kwalifikacji do turnieju głównego Steve’a Darcisa. Polak nie był jednak w stanie zagwarantować sobie gry w fazie zasadniczej imprezy w Cincinnati.

Popularny Jerzyk w fatalnym stylu odpadł w II rundzie kwalifikacji z reprezentantem Australii, Marinko Matoseviciem. Łodzianin katastrofalnie rozpoczął niedzielne spotkanie, przegrywając pierwszego seta bez zwycięstwa w choćby jednym gemie.

Janowicz nieco lepiej spisywał się na początku drugiej partii, jednak i w niej Matosevic osiągnął wyraźną przewagę. 27-latek ponownie całkowicie przejął inicjatywę od stanu 2:2, kiedy to wygrał cztery kolejne gemy i całe spotkanie 6:0, 6:2.

Australijczyk przerwał tym samym serię jedenastu kolejnych zwycięstw, która dla Janowicza zaczęła się jeszcze w turnieju z cyklu ATP Challenger w Scheveningen. 21-letni Polak za udział w decydującej fazie eliminacji do imprezy Masters zapisze na swoje konto 16 punktów w rankingu ATP i nieco ponad 2 tysiące dolarów.