Montreal: pewny awans Radwańskiej do ćwierćfinału

Agnieszka Radwańska uczyniła kolejny krok w kierunku pozycji liderki rankingu. Polka pokonała Chanelle Scheepers 6:2, 6:4. Jeszcze dziś nasza tenisistka zagra w ćwierćfinale turnieju w Montrealu z Na Li.

Mecz Radwańskiej z 41. w rankingu reprezentantką RPA zainaugurował dzisiejszą rywalizację na korcie centralnym Uniprix Stadium w Montrealu. Pierwszy seta nie zapowiadał większych emocji. 28-letnia Scheepers co prawda wygrała kilka dłuższych wymian i zdołała nawet raz przełamać serwis krakowianki, ale w niespełna 40 minut przegrała 2:6.

Drugi set rozpoczął się niespodziewanie od wygrania dwóch pierwszych gemów przez tenisistkę z RPA. Scheepers długo ambitnie walczyła o utrzymanie przewagi, a Radwańska grała bardzo nierówno. Scheepers wyszła nawet na prowadzenie 4:2, broniąc po drodze cztery break pointy. Na szczęście Polka nie dopuściła do trzeciej partii, wygrywając cztery kolejne gemy i cały mecz w godzinę oraz trzydzieści trzy minuty.

Spotkanie Radwańskiej z Scheepers było odrabianiem zaległości z dnia wczorajszego, kiedy to opady deszczu kompletnie sparaliżowały rywalizację w singlu. Tym samym jeszcze dziś Polkę czeka walka w ćwierćfinale z Na Li. Chinka swój mecz zakończyła kilkadziesiąt minut przed Radwańską, wygrywając pewnie z Sarą Errani 6:4, 6:2.

Mecz krakowianki z ubiegłoroczną mistrzynią Roland Garros został zaplanowany na drugim co do ważności korcie (National Bank Court), po spotkaniu Angelique Kerber z Robertą Vinci (pojedynek ten trwa już dwadzieścia minut).