Igrzyska Olimpijskie: kolejny krok Federera

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer z każdym dniem zbliża się do upragnionego zwycięstwa w rywalizacji singlistów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Szwajcar bez najmniejszych problemów rozprawił się z Julienem Bennetau, zwyciężając 6:2, 6:2, i jest już w 3. rundzie turnieju.

Każdy, kto uważnie śledził tegoroczny Wimbledon, z pewnością pamięta męczarnie Federera we wstępnej fazie turnieju. Szwajcar, który ostatecznie na kortach All England Clubu nie znalazł sobie równych, już w 2. rundzie zmagań był bliski porażki. Wówczas stracha napędził mu Julien Bennetau.

W poniedziałek bohatersko walczący podczas Wimbledonu Francuz na korcie nie istniał. Federer, który w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego męczył się z Allejandro Fallą, w niecałą godzinę rozbił Bennetau, oddając rywalowi zaledwie 4 gemy. W ciągu 58 minut zaserwował 7 asów, zanotował 24 wygrywające uderzenia i w znakomitym stylu awansował do 1/8 finału.

O wiele więcej wysiłku musiał włożyć Janko Tipsarević, żeby dostać się do kolejnej fazy zmagań. Serb do pokonania Philippa Petzchnera potrzebował trzech setów. W pierwszej partii pojedynku z bardzo dobrej strony zaprezentował się Niemiec, ale im dłużej trwał mecz, tym coraz wyraźniejsza była przewaga Tipsarevicia. Serb ostatecznie zwyciężył 3:6, 6:3, 6:4.

Większych problemów z awansem do kolejnej rundy nie miał za to Juan Martin del Potro. Rosły Argentyńczyk w dwóch setach uporał się z Andreasem Seppim. Del Potro pierwszą partię wygrał zdecydowanie, ale w drugiej zwyciężył dopiero po tiebreaku.

W poniedziałek z dobrej strony zaprezentowali się także dwaj doświadczeni zawodnicy, którzy znajdują się w dolnej części turniejowej drabinki: Andy Roddick i Lleyton Hewitt. Amerykanin w dwóch setach rozprawił się z Martinem Klizanem, a Australijczyk po zaciętym pojedynku odprawił Serhija Stachowskiego. W kolejnej fazie zmagań Roddick zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.

Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Julien Benneteau (Francja) 6:2, 6:2
Denis Istomin (Uzbekistan) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:7(4), 7:6(3), 7:5
John Isner (USA, 10) – Malek Jaziri (Tunezja) 7:6(1), 6:2
Janko Tipsarević (Serbia, 7) – Philipp Petzschner (Niemcy) 3:6, 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja, 12) – Grigor Dimitrov (Bułgaria) 6:3, 6:3
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 8) – Andreas Seppi (Włochy, 8) 6:3, 7:6(2)
Steve Darvis (Belgia) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:7(4), 6:4, 6:4
Nicolas Almagro (Hiszpania, 11) – Alex Bogomołow Jr (Rosja) 6:2, 6:2