Kitzbuhel: Haase najlepszy

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Haase pokonał w finale turnieju ATP w Kitzbuhel Philippa Kohlschreibera 6:7(2), 6:3, 6:2. Holender zdobył tym samym drugi tytuł w karierze.

Ponad dwie godziny trwał finał w Kitzbuhel. Robin Haase wygrał, dokonując w nim nie lada wyczynu. Obronił 13 z 14 break pointów!

W pierwszej partii Kohlschreiber bardzo dobrze serwował i nie miał żadnych kłopotów we własnych gemach. Zmarnował aż sześć okazji na przełamanie rywala, ale wygrał w tie breaku do dwóch.

Potem jednak inicjatywę przejął Haase. Holender wykorzystał słabszą postawę przeciwnika i zdołał przełamać go aż trzykrotnie w drugim secie. Sam stracił podanie raz, co wystarczyło do wygranej 6:3. W decydującym secie Kohlschreiber znów zmarnował sześć break pointów, a Haase dwukrotnie znalazł sposób na odebranie serwisu Niemcowi, co dało mu triumf w całym turnieju.

Finał singla:
Robin Haase (Holandia, 3) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 1) 6:7(2), 6:3, 6:2

Finał debla:
F. Cermak, J. Knowle (Czechy, Austria, 1) – D. Brown, P. Hanley (USA, Australia, 2) 7:6(4), 3:6, 12-10