Gstaad: Tipsarević zgodnie z planem

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Janko Tipsarević bez większych problemów uporał się Paulem Henri-Mathieu i zagra w finale turnieju w austriackim Gstaad. Rywalem Serba będzie Thomaz Bellucci, który pokonał Grigorija Dimitrova.

W pierwszej partii półfinałowego pojedynku rozstawiony z „jedynką” Tipsarević zaserwował aż 7 asów, co dla zawodnika, który nie słynie z wygrywającego podania, jest wynikiem imponującym. To jednak nie pozwoliło Serbowi wygrać partii w cuglach, albowiem Mathieu zaprezentował się ze znakomitej strony, w wyniku czego o losach seta zadecydować musiał tiebreak. A w nim rozstrzygnięcie wykuwało się bardzo długo – ostatecznie Tipsarević zwyciężył 12-10. W drugim secie Francuz nie stawił już oporu i do finału dostał się faworyzowany Serb.

W pojedynku Bellucciego z Dimitrovem emocji było więcej. Losy obu setów rozstrzygały się w tiebreakach. Bellucci w decydujących gemach okazał się lepszy, choć w ostatecznym rozrachunku zdobył tylko 7 punktów więcej niż Dimitrov. O zwycięstwie Brazylijczyka zadecydowała jednak zdecydowanie lepsza dyspozycja w kluczowych momentach pojedynku.

Tipsarević z Belluccim mierzyli się dotychczas dwukrotnie – w 2009 r. w Indian Wells zwyciężył Brazylijczyk, ale przed kilkunastoma dniami w Stuttgarcie triumfował Serb. Zdecydowanym faworytem finału będzie 28-latek z Bałkanów, który od kwietnia 2012 r. zajmuje 8. miejsce w rankingu ATP Tour.