Kitzbuhel: nieudane eliminacje Kowalczyka

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Mateusz Kowalczyk przegrał w pierwszej rundzie eliminacji turnieju ATP w Kitzbuehel. Polski specjalista od gry podwójnej w przerywanym przez deszcz spotkaniu musiał uznać wyższość Austriaka Dennisa Novaka.

Sobotni rywal był w zasięgu Mateusza Kowalczyka. Novak w rankingu ATP plasuje się bowiem dopiero pod koniec dziewiątej setki. Polak dobrze rozpoczął spotkanie i wygrał pierwszego seta 7:5. Jednak wraz z upływem meczu wyraźnie gasł, na co wpływ mogły mieć przerwy powodowane przez opady deszczu. W drugim secie młody Austriak zwyciężył po tie breaku, a w trzeciej odsłonie wyraźnie dominował już na korcie. Ostaecznie Novak triumfował 5:7, 7:6(1), 6:1.