Gstaad: gładka porażka Kubota w ćwierćfinale

Łukasz Kubot okazał się bezradny w konfrontacji z 21-letni Grigorem Dimitrovem. W ćwierćfinale turnieju w Gstaad Polak przegrał 3:6, 2:6.

W czwartek Kubot postarał się o sporą niespodziankę, wygrywając z obrońcą tytułu i rozstawionym z „jedynką” Marcelem Granollersem. Niestety dziś Polak okazał się znacznie mniej skuteczny – popełniał sporo błędów z głębi kortu, ale również nie imponował skutecznością w akcjach przy siatce.

W pierwszym secie obaj tenisiści mieli po jednej okazji na przełamanie, jednak szansę zdołał wykorzystać tylko Dimitrov. W drugiej partii przewaga utalentowana Bułgara była już wyraźniejsza, zdołał wykorzystać dwie z siedmiu okazji na przełamanie i pewnie utrzymywał swój serwis. Mecz trwał sześćdziesiąt dwie minut.

Dla Łukasza Kubota to trzeci w tym sezonie ćwierćfinał turnieju ATP Tour i trzecia porażka w tej fazie zawodów.