Gstaad: Kubot rozbił obrońcę tytułu!

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie dał najmniejszych szans Marcelowi Granollersowi w meczu 2. rundy turnieju rozgrywanego na ziemnych kortach w szwajcarskim Gstaad. Polak oddał rozstawionemu z „dwójką” Hiszpanowi tylko 6 gemów, zwyciężając 6:4, 6:2.

Kubot, który w poniedziałek zanotował kolejny spadek w rankingu (z 68. na 80. miejsce), błyskawicznie wziął się za odrabianie utraconej pozycji. Polak rozegrał znakomite spotkanie w 2. rundzie turnieju w Gstaad, gdzie pokonał zajmującego 20. lokatę w zestawieniu ATP Tour Granollersa, obrońcę tytułu, i zapewnił sobie udział w ćwierćfinale imprezy.

Urodzony w Bolesławcu zawodnik problemy miał tylko w pierwszej partii. Kubot szybko przegrał swoje podanie, ale jeszcze szybciej odrobił straty i przez kilka gemów prezentował się na równi z Hiszpanem. Pod koniec seta Polak podkręcił tempo, ponownie wygrał gema przy podaniu faworyzowanego rywala i zwyciężył 6:4.

W drugim secie Kubot dominował już niepodzielnie. Polak stracił tylko 3 punkty przy swoim serwisie, dwa razy przełamał rywala i zwyciężył 6:2. Najwyżej notowany tenisista znad Wisły poprzednie dwa pojedynki z Granollersem przegrał, nie wygrywając nawet seta, lecz dzisiaj zaprezentował się o dwie klasy lepiej od wyżej notowanego przeciwnika.

W ćwierćfinale turnieju Polak zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Grigorijem Dimitrovem a Dustinem Brownem.

Łukasz Kubot (Polska) – Marcel Granollers (Hiszpania,2) 6:4, 6:2