Stuttgart: pierwszy w sezonie tytuł Kubota!

Jeremy Chardy i Łukasz Kubot zostali triumfatorami turnieju Mercedes Cup, rozgrywanego na ziemnych kortach w Stuttgarcie! W finale pokonali rozstawionych z numerem cztery Michala Mertinaka i Andre Sa 6:1, 6:3.

Spotkanie finałowe, opóźnione o blisko godzinę przez opady deszczu, od początku układało się bardzo dobrze dla francusko-polskiej pary. Chardy i Kubot zapisali na swoje konto pierwszych pięć gemów i wygrali seta 6:1.

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Mertinak i Sa zdołali nawet zdobyć przełamanie. Polak i Francuz nie wypuściła jednak zwycięstwa z rąk. Mecz przy prowadzeniu „naszej” pary 4:3 (z przewagą breaka) został na kilkadziesiąt minut przerwany ze względu na opady deszczu. Po przerwie Kubot oraz Chardy zapisali na swoje konto dwa kolejne gemy i losy finały były rozstrzygnięte. Mecz trwał sześćdziesiąt siedem minut.

Dla Łukasza Kubota to siódmy tytuł deblowy w rozgrywkach ATP Tour, a pierwszy w tym sezonie. Sukces w Stuttgarcie pozwoli Polakowi na powrót do czołowej pięćdziesiątki rankingu deblowego.

Finał debla:
Ł. Kubot, J. Chardy (Polska, Francja) – M. Mertinak, A. Sa (Słowacja, Brazylia, 4) 6:1, 6:3