Scheveningen: Janowicz znowu błyszczy

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz utrzymuje wysoką formę, czego dowód dał w sobotnim meczu z Peterem Torebko. Polak w dwóch setach gładko pokonał niemieckiego tenisistę i zagra w finale turnieju z cyklu ATP Challenger.

Jerzyk bardzo dobrze spisywał się w całym spotkaniu i nie dał szans na pozytywny rezultat niżej notowanemu rywalowi. Janowicz szybko przełamał przeciwnika w pierwszym secie, zaś chwilę później dołożył kolejnego breaka i wygrał 6:2.

Druga partia była dla naszego tenisisty równie udana, jednak w niej Torebko skutecznie bronił się do stanu 2:2. Wówczas Janowicz wygrał własne podanie i trzy kolejne gemy, a w konsekwencji całe spotkanie 6:2, 6:2.

Rozstawiony z numerem jeden Janowicz w finale zmierzy się z reprezentantem Malty, Matwe Middelkoop. Notowany na 361. pozycji w rankingu ATP jest dla Jurka ostatnią przeszkodą w awansie do czołowej setki światowego notowania.