Umag: Bednarek pokonany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Tomasz Bednarek i Karol Beck odpadli z deblowego turnieju w Umag. Polsko-słowacka para przegrała w pierwszej rundzie po bardzo zaciętym boju z Ivanem Dodigiem i Mate Paviciem.

Prawie dwie godziny walczyli na korcie tenisiści o awans do drugiej rundy turnieju w Umag. Dwie pierwsze partie kończyły się tie breakami. W secie otwarcia Bednarek i Beck dysponowali bardzo dobrą skutecznością pierwszego podania, ale raz zostali przełamani. Sami również odebrali serwis rywalom i o wszystkim decydował tie break, w którym jednak przegrali do siedmiu.

W drugim secie polsko-słowacka para wisiała już na włosku. Aż sześć razy musieli bronić się przed przełamaniem, podczas gdy sami mieli tylko jedną okazję na breaka. Jednak oba duety zdobyły po jednym przełamaniu i ponownie o wszystkim decydował trzynasty gem. Tym razem górą byli Bednarek i Beck.

W decydującym o losach meczu tie breaku meczowym Chorwaci okazali się jednak lepsi. Wygrali nieznacznie, bo do siedmiu i awansowali do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla:
I. Dodig, M. Pavić (Chorwacja) – K. Beck, T. Bednarek (Słowacja, Polska) 7:6(7), 6:7(4), 10-7