Stuttgart: słaby mecz i porażka Kubota

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot już w I rundzie zakończył przygodę z tegoroczną edycją imprezy z cyklu ATP World Tour w niemieckim Stuttgarcie. Rozstawiony z numerem siedem Polak przegrał z reprezentantem gospodarzy, Cedrikiem Marcelem Stebe.

Doświadczony lubinianin fatalnie rozpoczął wtorkowe spotkanie, tracąc podanie już w pierwszym gemie. Utalentowany Niemiec szybko ponownie przełamał Kubota i wygrał całego seta gładko 6:2.

Łukasz mógł odwrócić losy meczu po pewnym zwycięstwie w drugiej partii. Kubot całkowicie zdominował 21-latka i nie pozwolił mu na urwanie choćby jednego gema.

Jak się jednak okazało, porażka w drugiej odsłonie meczu nie zdeprymowała Cedrika-Marcela Stebe, który nieoczekiwanie wygrał podanie Polaka już na początku seta i nie pozwolił naszemu tenisiście na odrobienie strat.

Porażka już w I rundzie imprezy jest dla Kubota kolejnym wielkim ciosem. Nasz zawodnik straci tym samym 90 punktów w rankingu ATP i zanotuje kolejny znaczący spadek w światowym notowaniu.

Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) – Łukasz Kubot (Polska, 7) 6:2, 0:6, 6:3