Wimbledon: Janowicz gromi i zagra w głównym

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz pewnie awansował do głównej rywalizacji w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polak pokazał się ze wspaniałej strony, nie tracąc ani jednego seta w eliminacjach do londyńskiej imprezy.

Jurek w pierwszej rundzie kwalifikacji pokonał Petera Gojowczyka, w drugiej rozprawił się z Kamilem Capkovskim, zaś w decydującej fazie rozgromił Denisa Kudlę.

Łodzianin od początku dyktował warunki gry, czego dowodem było przełamanie już w pierwszym gemie środowego spotkania. W całym secie Polak jeszcze dwukrotnie wygrywał podanie rywala i triumfował pewnie 6:1.

Druga partia również zakończyła się przewagą potrójnego przełamania, jednak tym razem Kudla nie był w stanie wygrać ani jednego gema.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona meczu, jednak i tym razem od stanu 2:2 Janowicz przejął całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na korcie i dwukrotnym przełamaniem zakończył całe spotkanie.

W turnieju głównym wystąpi również nasz najlepszy singlista, Łukasz Kubot.