Wimbledon: Janowicz w II rundzie eliminacji

Jerzy Janowicz zapewnił sobie miejsce w drugiej rundzie eliminacji Wimbledonu. Polak wygrał z Peterem Gojowczykiem pierwszego seta 7:5, gdy Niemiec zrezygnował z dalszej rywalizacji.

To kolejne podejście 21-letniego łodzianina do walki o występu w turnieju wielkoszlemowym. O Wimbledon walczy po raz drugi. Rok temu był bardzo blisko awansu, ale w decydującym spotkaniu przegrał z Martinem Fischerem 4:6, 7:6(5), 6:4, 3:6, 6:8.

Tegoroczne zmagania rozpoczęły się po myśli Janowicza, który dziś rozegrać musiał tylko jednego seta, gdyż Gojowczyk skreczował przy stanie 5:7.

W drugiej rundzie rywalem Polaka, który w eliminacjach został rozstawiony z numerem dwadzieścia cztery, będzie Kamil Capkovic lub Franco Skugor.

Jeszcze dziś Jerzy Janowicz rozegra mecz pierwszej rundy eliminacji turnieju deblowego. Polak gra w parze z Jurgenem Zoppem, a ich rywalami będą Andre Begemann i Igor Zelenay. Wśród kobiet o występ w turnieju głównym Wimbledonu walczyć będą Marta Domachowska i Sandra Zaniewska. Ich mecze zostaną rozegrane najprawdopodobniej we wtorek.