Nottingham: Janowicz przegrywa w dreszczowcu

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz stoczył dramatyczny bój o awans do półfinału imprezy z cyklu ATP Challenger w Nottingham. Polski tenisista ostatecznie odpadł z imprezy z pulą nagród w wysokości 64 tysięcy dolarów.

Jerzyk tradycyjnie już od początku swoją grę opierał na skutecznym serwisie. Największy atut Polaka zawiódł jednak w szóstym gemie pierwszego seta, kiedy to Karol Beck przełamał naszego zawodnika. Janowicz nie zdołał już odrobić straty i przegrał 3:6.

21-letni łodzianin lepiej spisywał się już w drugim secie, w którym przy stanie 3:2 przełamał rywala. Rozstawiony z numerem dwa Słowak odrobił jednak straty i przy stanie 5:5 wyszedł na prowadzenie. Gdy sprawa awansu wydawała się rozstrzygnięta, Jerzyk zdobył rebreaka i triumfował w niezwykle wyrównanym tie-breaku 10-8.

Polak bardzo źle wznowił zmagania na korcie trawiastym w trzecim secie. Janowicz stracił własne podanie, jednak ponownie wyrównał i przy stanie 4:4 nie wykorzystał aż czterech breakpointów. Ostatecznie o losach rywalizacji rozstrzygnął tie-break, który padł łupem bardziej zdecydowanego i opanowanego Becka. Mecz zakończył się rezultatem 3:6, 7:6 (8). 6:7 (1).