Halle: świetny początek Kubota

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot znakomicie rozpoczął sezon kortów trawiastych. Polak w pierwszej rundzie turnieju w Halle pokonał Jarkko Nieminena 6:4, 6:4.

Dla Polaka początek zmagań na trawie nie mógł ułożyć się lepiej. W pierwszej rundzie turnieju w niemieckim Halle trafił na Nieminena, a zatem teoretycznie nie powinien być zachwycony – z leworęcznym Finem mierzył się trzykrotnie, za każdym razem przegrywał. Okazało się jednak, że na trawie czuje się znacznie lepiej od rywala.

W partii otwarcia Kubot znakomicie serwował i grał ofensywnie, z czym jego fiński rywal nie mógł sobie poradzić. Nieminen szukał recepty na podanie Polaka, ale jej nie znalazł, a w międzyczasie stracił swój serwis. Jedno przełamanie wystarczyło Kubotowi do objęcia prowadzenia w meczu.

Drugi set wyrównany był tylko do piątego gema. Wtedy Kubot wykorzystał pierwszą szansę na przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:2. Do końca pojedynku Polak umiejętnie utrzymywał swój serwis, dzięki czemu po niespełna 90 minutach gry wywalczył awans do 2. rundy.

Dobry początek Kubota jest świetnym prognostykiem przed następnymi turniejami na trawie. W tym sezonie zawodnicy będą mieć styczność z tą nawierzchnią nie tylko podczas Wimbledonu, ale i na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, które także zostaną rozegrane na kortach All England Clubu. W zeszłym roku czołowy polski singlista zmagania w stolicy Anglii zakończył w 4. rundzie, choć był niezwykle bliski awansu do ćwierćfinału – poległ z Feliciano Lopezem, choć miał 2 piłki meczowe.

Łukasz Kubot (Polska) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 6:4