Paryż: Nadal nie dał szans Almagro

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Trwa dominacja Rafael Nadal na kortach Rolanda Garrosa. Leworęczny Hiszpan bez straty seta awansował do półfinału, pokonując Nicolasa Almagro 7:6(4), 6:2, 6:3.

Trzynasty w rankingu Almagro wznosił się dziś na wyżyny swoich tenisowych możliwościach, starał się grać agresywnie i przejmować inicjatywę na korcie. Często odnosił w tym elemencie sukces, ale Nadal w defensywie grał nadzwyczajnie, zmuszając rywala do błędów.

W pierwszym secie obaj tenisiści skutecznie utrzymywali własne podanie i doszło do tie breaka. Nerwowo rozpoczął go Almagro. Nadal prowadził już 5-1, przegrał trzy kolejne piłki, ale dogonić się nie dał, wygrywając tą rozgrywkę 7-4.

W drugiej partii Almagro „pękł” i dwukrotnie stracił swoje podanie, ten drugi raz miał miejsce w ósmym gemie i oznaczało koniec partii. Należy jednak podkreślić, że tenisiści te osiem gemów grali przez 45 minut.

Na początku trzeciego seta zawodnicy musieli na chwilę opuścić kort centralny, gdyż zaczął padać deszcz (mżawka towarzyszyła tenisistom przez większość spotkania). Po przerwie Almagro przystąpił bardzo zmotywowany do gry i miał realną szansę przełamać serwis bardziej utytułowanego rywala. Przy break pointach Nadal stawiał na grę defensywną i okazała się to skuteczna metoda, gdyż Almagro nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów. W ósmym gemie to wicelider rankingu wywalczył breaka, a po chwili przypieczętował zwycięstwo własnym podaniem.

O awans do siódmego w karierze finału Roland Garros Rafael Nadal zagra z Andy Murrayem lub Davidem Ferrerem.