Paryż: Fyrstenberg i Matkowski w 3. rundzie

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do 3. rundy French Open. Polscy debliści pokonali w piątek Juana Ignacio Chelę i Eduardo Schwanka 7:6(4), 6:4.

Pierwsze gemy pojedynku układały się zgodnie z regułą własnego serwisu. Przełom nastąpił w połowie seta. W siódmym gemie Argentyńczycy przełamali Polaków i wyszli na prowadzenie 4:3. Fyrstenberga i Matkowskiego utrata podania nie załamała, albowiem już w następnym gemie doprowadzili do remisu. Od tego momentu debliści ponownie regularnie wygrywali swoje podania. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w tiebreaku. W dodatkowym gemie lepsi okazali się Polacy, którzy zwyciężyli 7-4.

Fyrstenberg z Matkowskim znakomicie rozpoczęli drugą partię. Już w pierwszym gemie przełamali argentyńskich rywali. Przez resztę seta Polacy umiejętnie utrzymywali swoje podanie, a w siódmym gemie byli o krok wywalczenia podwójnego przełamania, lecz Argentyńczycy zdołali wybrnąć z opresji. Nie zdołali jednak wygrać gema przy serwisie Polaków – choć w 10. gemie mieli breakpointa – i to debel znad Wisły znalazł się w 3. rundzie Rolanda Garrosa.

Druga runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) – J. I. Chela, E. Schwank (Argentyna) 7:6(4), 6:4