Paryż: Kubot wciąż na zwycięskiej ścieżce

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Trwa znakomita passa Łukasz Kubota w Paryżu. Polak bez straty seta przebrnął dwie pierwsze rundy zmagań singlistów, a dzisiaj udanie rozpoczął turniej deblowy.

Kubot występuje w tegorocznym French Open w parze z Benjaminem Beckerem. W pierwszej rundzie gry podwójnej polsko-niemiecka para bez najmniejszych problemów rozprawiła się z francuskim duetem, Olivierem Charroinem i Stephanem Robertem.

W pierwszej partii Kubot z Beckerem znakomicie serwowali – w całym meczu wygrali aż 90 proc. punktów po trafionym pierwszym podaniu – a do tego świetnie spisywali się w gemach serwisowych rywali, dzięki zwyciężyli 6:2. Set trwał 38 minut.

W następnej partii obraz gry wyglądał podobnie, choć przewaga Kubota z Beckerem była jeszcze wyraźniejsza. Polak z Niemcem przegrali tylko 4 punkty przy swoim serwisie, a do tego ponownie dwukrotnie przełamywali rywali, dzięki czemu jeszcze raz zwyciężyli 6:2. Tym razem zajęło im to zaledwie 32 minuty.

W następnej rundzie Kubot z Beckerem zmierzą się ze Scottem Lipskym i Rajeevem Ramem. Faworytami będą rozstawieni z „piętnastką” Amerykanie.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, B. Becker (Polska, Niemcy) – O. Charroin, S. Robert (Francja) 6:2, 6:2