Paryż: nerwowy, ale zwycięski początek deblistów

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do 2. rundy turnieju deblowego w Paryżu. Polscy specjaliści od gry podwójnej niepokojąco długo męczyli się z hiszpańską parą Pablo Andujar i Guillermo Garcia-Lopez.

Rozstawieni z „czwórką” Polacy rozpoczęli swój pierwszy mecz w tegorocznym Rolandzie Garrosie zgodnie z oczekiwaniami. W partii otwarcia wykorzystali jednego z czterech breakpointów i wygrali seta 6:3. Wydawało się, że hiszpańscy rywale nie stawią im znaczącego oporu.

Ale już w drugim secie okazało się, że Andujar i Garcia-Lopez nie zamierzają składać broni. Hiszpanie doskonale serwowali, trafiając pierwszym podaniem z 70-procentową skutecznością, i wykorzystali jedyną okazję na przełamanie, dzięki czemu zwyciężyli 6:3.

Trzeci, decydujący set przez długi czas był bardzo wyrównany. Hiszpanie nadal lepiej serwowali od Polaków, przez co Fyrstenberg z Matkowskim nie potrafili doprowadzić do przełamania. Na szczęście udała im się ta sztuka w końcowej fazie seta. Jeden break wystarczył, żeby Polacy wygrali mecz.

Fyrstenberg z Matkowskim zaliczają się do grona faworytów turnieju deblowego, więc ich początkowego kłopoty z mało znaną hiszpańską parą są sporą niespodzianką. W kolejnej rundzie Polacy muszą zaprezentować się znacznie lepiej, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z parą zdecydowanie silniejszą od hiszpańskiej – Argentyńczykami Juanem Ignacio Chelą i Eduardo Schwankiem.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) – P. Andujar, G. Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 3:6, 7:5