Karlovic lepszy od Johanssona w finale Sztokholm Open

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptenns.com, foto: atptennis.com

Chorwat Ivo Karlovic okazał się najlepszy w turnieju Sztokholm Open, który odbywał się w tym tygodniu w stolicy Szwecji (pula nagród wynosiła 800 000 USD). 28-letni tenisista pokonał w dzisiejszym finale zawodnika gospodarzy, bardzo doświadczonego Thomasa Johanssona. Dla Karlovicia jest to trzeci wygrany turniej w jego zawodowej karierze, co na pewno pozwoli mu znacznie poprawić swoją obecna pozycję w rankingu najlepszych tenisistów świata – obecnie Chorwat jest na 25 miejscu.

W pierwszej partii tego spotkania obaj zawodnicy bardzo pewnie wygrywali własne gemy serwisowe, popisując się to coraz mocniejszymi podaniami. Najważniejszym elementem jak się później okazało, był drugi serwis. Johansson pod tym względem spisywał się nieco słabiej od swojego przeciwnika, dlatego Karlovic przełamał jego podanie. 28-latek objął tym samym prowadzenie w setach.

Odwrotną sytuację oglądaliśmy na korcie w drugiej partii, kiedy to po pierwszym podaniu zdecydowaną większość punktów wygrywał tenisista serwujący, jednak przy drugim serwisie nie był już tak kolorowo. Karlovic wygrywał zaledwie 38% punktów, przez co Johansson wywalczył i zdobył jedno przełamanie. Jak się później okazało, wystarczyło to do tego, aby 32-letni tenisista wyrównał stan meczu na 1:1 i dał jeszcze nadzieję miejscowej publiczności.

Decydujący set pokazał jednak, kto tak naprawdę jest tenisistą lepszym – Karlovic grał bardzo pewnie, efektownie i bez większych problemów odniósł końcowe zwycięstwo w całym turnieju. W meczu finałowym chorwacki zawodnik zagrał aż 27 asów, popełniając tylko jeden podwójny błąd. Był to dla niego trzeci wygrany turniej w tym sezonie, a zarazem trzeci w całej karierze. Dzisiejszy mecz był także już czwartym spotkaniem obu tych tenisistów – trzecia wygraną odniósł Karlovic.

Wynik finału turnieju singlowego:
Ivo Karlovic (Chorwacja, 7) – Thomas Johansson (Szwecja) 6:3, 3:6, 6:1

Wynik finału turnieju deblowego:
J.Bjorkman, M.Mirnyi (Szwecja, Białoruś, 2) – A.Clement, M.Llodra (Francja, 3) 6:4, 6:4