James Blake odpadł sensacyjnie w Sztokholmie!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Thomas Johansson przeżywa swoją drugą młodość! 32-letni tenisista szwedzki awansował w dniu dzisiejszym do finału turnieju Sztokholm Open, który odbywa się w stolicy Szwecji (pula nagród wynosi 800 000 USD). Sklasyfikowany na 55 miejscu w rankingu ATP Szwed, wyeliminował dziś sensacyjnie z turnieju najwyżej rozstawionego, Jamesa Blake’a.

Pierwsza partia tego spotkania nie wskazywała niczego niespodziewanego, gdyż od samego początku było widać, że Amerykanin jest bardzo skoncentrowany i gra bardzo pewnie. Udało mu się przełamać serwis starszego o pięć lat Szweda, co zapewniło mu zwycięstwo w pierwszej partii. Blake w tym fragmencie gry grał znakomicie – zaserwował aż pięć asów, wygrywając po pierwszym podaniu aż 81% punktów.

Kompletna zamiana ról miała miejsce w drugiej odsłonie tego pojedynku, kiedy to 27-letni Amerykanin praktycznie w ogóle nie istniał na placu gry. Johansson znakomicie serwował, bardzo dobrze również atakując serwis Amerykanina. Ostatecznie udało mu się zdobyć podwójne przełamanie, które w praktyce oznaczało wysokie zwycięstwo w drugim secie i wyrównanie stanu meczu na 1:1 w setach.

Mimo słabiutkiej gry w drugiej partii, Blake powrócił do dobrej dyspozycji w decydującym secie. Sklasyfikowany na siódmym miejscu na świecie Amerykanin, miał aż dziesięć okazji na przełamanie Szweda, z czego wykorzystał zaledwie.. jedną. To tak naprawdę znacznie zminiejszyło szanse Blake’a na zwycięstwo, gdyż jak powiedzenie mówi – niewykorzystane okazje lubią się mścić. Tak było i w tej sytuacji, gdyż ostatecznie musiało dojść do tie-break’a, w którym zdecydowanie lepszy okazał się tenisista gospodarzy. Finałowym przeciwnikiem Johanssona będzie znakomicie spisujący się w Sztokholmie Chorwat, Ivo Karlovic (nr 7).