Rzym: Kubot i Tipsarević zagrają o tytuł!

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević w wielkim stylu awansowali do finału turnieju w Rzymie. Dziś pokonali rozstawionych z numerem cztery Roberta Lindstedta oraz Horię Tecau 6:2, 6:3.

W drodze do finału prestiżowych zawodów Internazionali BNL d’Italia polsko-serbska para pokonała trzy niezwykle utytułowane pary, z pierwszej dziesiątki rankingu. W drugiej rundzie wyeliminowali Leandera Paesa i Radka Stepanka, w ćwierćfinale Boba i Mike’a Bryanów, a dziś rozstawionych z numerem cztery Lindstedta i Tecau.

W pierwszym secie Kubot i Tipsarević serwowali już przy stanie 5:1, ale podanie nie utrzymali. Po chwili „nasza” para po raz trzeci przełamała rywali i wygrała 6:2. W drugiej partii jako pierwsi breaka zdobyli Szwed i Rumun, jednak od stanu 2:3 cztery kolejne gemy wygrał polsko-serbski duet. Mecz skończył się po godzinie i dwudziestu jeden minutach.

O tytuł turnieju w Rzymie Łukasz Kubot i Janko Tipsarević zagrają z Maheshem Bhupathim i Rohanem Bopanną lub Marcelem Granollersem oraz Marc’iem Lopezem.

Półfinał debla:
Ł. Kubot, J. Tipsarević (Polska, Serbia) – R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia, 4) 6:2, 6:3