Rzym: Kubot i Tipsarević lepsi od Bryanów!

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević nie przestają zadziwiać! Polsko-serbska para pokonała braci Boba oraz Mike Bryanów 6:4, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju w Rzymie.

Pierwszą dużą niespodziankę Kubot i Tipsarević sprawili w czwartek, wygrywając z tegorocznymi mistrzami Australian Open – Leanderem Paesem i Radkiem Stepankiem 6:2, 7:5.

Dziś seta „naszej” parze nie zdołali urwać utytułowani amerykańscy bracia, rozstawieni w Rzymie z numerem dwa. Polak i Serb wykorzystali w meczu trzy z sześciu okazji na przełamanie, tylko raz tracąc własne podanie. Spotkanie skończyło się po siedemdziesięciu dwóch minutach.

Kubot, których dwa dni temu obchodził swoje trzydzieste urodziny, po raz drugi gra w parze z Tipsareviciem. W marcu tego roku para ta doszła do ćwierćfinału prestiżowych zmagań w Miami.

O awans do finału turnieju Internazionali BNL d’Italia Łukasz Kubot i Janko Tipsarević mogą zagrać z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim. Polacy zaczynają właśnie mecz z Robertem Lindstedtem oraz Horią Tecau.