Faworyci pokonani w Moskwie

/ Anna Wilma , źródło: kremlincup.ru, foto: kremlincup.ru

Rosjanin Michaił Jużny (numer 2), Brytyjczyk Andy Murray (numer 3) i Rosjanin Marat Safin (numer 5) odpadli w drugiej rundzie turnieju Kremlin Cup, rozgrywanego w Moskwie. Jedynym ocalałym rozstawionym czwartkowych spotkań jest obrońca tytułu, Rosjanin Nikołaj Dawidienko (numer 1).

Michaił Jużny przegrał dość niespodziewanie z Niemcem Michaelem Berrerem. W pierwszej partii walka toczyła się do ostatnich gemów i nikt na hali w Moskwie nie spodziewał się rozstrzygnięcia, jakie za chwile nastąpiło – w decydujących momentach to tenisista niemiecki wykazał większy spryt i odporność psychiczną. Efektem był set wygrany do pięciu. W drugiej partii dominacja Berrera nad jednym z najlepszych Rosjan była już wyraźniejsza, Niemiec szybciej zdobył przewagę przełamania i gładko pokonał Jużnego.

To jednak nie koniec sensacji na hali w Moskwie. W podobnym stosunku gemów (ale odwrotnie) z turniejem pożegnał się Szkot, reprezentujący Wielką Brytanię Andy Murray. Najlepszy zawodnik Wysp Brytyjskich przegrał z Serbem Janko Tipsareviciem w dwóch setach. Przewaga serbskiego tenisisty nie była jednak wyraźnie widoczna, a Murray nie chciał za darmo oddać spotkania. Tego dnia jednak lepszy okazał się Tipsarević, który awansował do grona ośmiu najlepszych tenisistów Kremlin Cup.

W drugiej rundzie z turniejem pożegnał się też ubiegłoroczny finalista, Marat Safin. Tu rozpacz gospodarzy była mniejsza, bo pogromcą Tatara został inny Rosjanin, Igor Andrejew. Dziś jednak przyszło mu to zaskakująco łatwo, choć wiadomo, że Marat nie jest aktualnie w najwyższej formie. Do zwycięstwa wystarczyły dwa przełamania, które w obydwu setach złożyły się na wynik 6:4. Andrejew szybko zyskiwał przewagi i dalej spokojnie prowadził sety, utrzymując własne podanie, by w efekcie wygrać skromnie, ale pewnie.