Estoril: najlepsza czwórka w półfinałach

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Czterech najwyżej rozstawionych tenisistów w komplecie zameldowało się w półfinałach turnieju ATP w Estoril. Żaden w dzisiejszych pojedynkach nie stracił nawet seta. Juan Martin Del Potro zagra jutro ze Stanislasem Wawrinką a Richard Gasquet z Albertem Ramosem.

Najszybciej awans wywalczył rozstawiony z trójką Wawrinka. Potrzebował niecałej godziny, aby uporać się z Robinem Haase. Holender przegrał 1:6, 4:6, chociaż miał szanse na to, aby stoczyć z wyżej notowanym rywalem bardziej wyrównaną grę. Z sześciu okazji na przełamanie wykorzystał jednak tylko jedną, a gdy sam znajdował się w tarapatach, niemal zawsze przegrywał.

Cztery gemy w starciu z Albertem Montanesem stracił Juan Martin Del Potro. Argentyńczyk spisywał się nieźle, ale nie rewelacyjnie. Zanotował 67% skuteczności pierwszego i 65% drugiego podania, co pozwoliło Hiszpanowi dwukrotnie go przełamać. Montanes zagrał dziś jednak poniżej swoich możliwości, przez co nie mógł nawiązać z rywalem wyrównanej walki, przegrywając ostatecznie 2:6, 2:6.

Richard Gasquet tylko w pierwszym secie pojedynku z Danielem Munozą-De La Navą musiał się mocno napracować. Zacięta partia skończyła się tie breakiem, w którym jednak Francuz nie dał szans rywalowi, wygrywając do jednego. Drugi set potoczył się już pod dyktando faworyta, który znacznie poprawił swój serwis i wykorzystywał słabsze momenty rywala. Zwyciężył 6:2 i mógł się cieszyć z awansu do półfinału.

Stawkę półfinalistów uzupełnił Albert Ramos, który pokonał Joao Sousę. Hiszpan obronił wszystkie trzy break pointy i wykorzystał cztery z ośmiu okazji na przełamanie rywala. Stracił tylko pięć gemów, ale na wywalczenie awansu potrzebował prawie półtorej godziny. Obaj tenisiści zanotowali taką samą skuteczność drugiego serwisu, ale lepszym pierwszym podaniem dysponował Ramos. Hiszpan wygrał 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały singla:
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 1) – Albert Montanes (Hiszpania, 7) 6:2, 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 3) – Robin Haase (Holandia, 6) 6:1, 6:4
Albert Ramos (Hiszpania, 4) – Joao Sousa (Portugalia, WC) 6:2, 6:3
Richard Gasquet (Francja, 2) – Daniel Munoz-De La Nava (Hiszpania, Q) 7:6(1), 6:2

Półfinał debla:
A. Qureshi, J. Rojer (Indie, Holandia, 1) – R. Gasquet, E. Roger-Vasselin (Francja) 6:3, 6:1

Ćwierćfinały debla:
A. Qureshi, J. Rojer (Indie, Holandia, 1) – T. Huey, D. Inglot (Filipiny, Wielka Brytania) 4:6, 6:4, 10-5
M. Elgin, D. Istomin (Rosja, Uzbekistan) – J. Brunstrom, P. Marx (Szwecja, Niemcy) 6:4, 6:4