Barcelona: Fyrstenberg i Matkowski najlepsi!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski sięgnęli po swój dwunasty tytuł w turnieju ATP. W finale zawodów w Barcelonie obronili trzy meczbole i pokonali reprezentantów gospodarzy Marcela Granollersa oraz Marca Lopeza 2:6, 7:6(7), 10-8.

Polacy już po raz trzeci wystąpili w finale turnieju rozgrywanego w stolicy Katalonii, ale sięgnęli tu po swój pierwszy tytuł. Wszystkie spotkania wygrali po tie breakach meczowych, a najbardziej emocjonujący był ich dzisiejszy pojedynek finałowy.

Spotkanie rozpoczęło się pomyśli Hiszpanów, którzy wykorzystali obie okazje na przełamanie, obronili wszystkie trzy break pointy przy własnym podaniu i pewnie wygrali pierwszego seta 6:2. W drugiej partii obie pary miały po trzy szanse na przełamanie, ale nikomu nie udało się doprowadzić do breaka. W tie breaku Fyrstenberg oraz Matkowski obronili trzy meczbole, wygrywając 9-7.

Decydujący o tytule tie break meczowy również obfitował w zmiany sytuacji na korcie. Polacy prowadzili w nim 5-3, ale następnie przegrali cztery kolejne punkty. Granollers oraz Lopez swojej niewielkiej przewagi również nie potrafili utrzymać i to Polacy mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Mecz finałowy trwał godzinę i pięćdziesiąt siedem minut.

Za zwycięstwo w turnieju Barcelona Open Banc Sabadell (ranga ATP World Tour 500) Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski otrzymają 500 punktów rankingowych, a także 94 400 euro do podziału.

Finał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) – M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania) 2:6, 7:6(7). 10-8