Faworyci wygrywają w Wiedniu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

W Wiedniu wyłoniono pierwszych czterech ćwierćfinalistów turnieju BA-CA Tennis Trophy. Swój mecz wygrał rozstawiony z numerem drugim Fernando Gonzalez oraz po bardzo dramatycznym meczu turniejowa trójka, Ivan Ljubicic.

Dla Gonzaleza start w Wiedniu jest pierwszy od wrześniowego pojedynku Pucharu Davisa, gdzie Chilijczycy sprawili bardzo nieprzyjemną niespodziankę swoim kibicom, przegrywając z Izraelem 2:3, a sam Gonzalez nieoczekiwanie uległ w pięciu seta Dudi Selli, wcześniej pokonując w czterech setach Noama Okuna.

Najwyraźniej Fernando Gonzalez przebolał już tą dotkliwą porażkę, gdyż dziś w niespełna godzinę pokonał Jiriego Vaneka. Chilijczyk po razie w każdy z setów przełamywał podanie rywala, a do tego w błyskawiczny sposób wygrywał własny serwis, w czym pomogło mu osiem asów.

W ćwierćfinale Gonzalez zmierzy się z Juanem Carlosem Ferrero. Hiszpan wyeliminował dziś Juliena Benneteau, podobnie jak w meczu pierwszej rundy przeciwko Guillermo Canasowi, potrzebował na to trzech setów.

Sporo nerwów i potu zostawił dziś na korcie Ivan Ljubicic. Chorwat przegrał pierwszego z Mardy Fishem po tie-breaku, w tym fragmencie meczu nie wykorzystał  on pięciu piłek na przełamanie. Znacznie skuteczniejszy Chorwat okazał się w drugim secie wygrywając oba break point, do których udało mu się doprowadzić. W decydującej partii, podobnie jak w pierwszej, nie doszło do żadnych przełamań, ale tym razem w tie-breaku górą był Ljubicic, zwyciężając 7:4.

Rywalem Ivana Ljubicica w 1/4 turnieju będzie Włoch Andreas Seppi, który pokonał dziś w dwóch setach Robina Haase.