Bukareszt: Kubot w półfinale debla

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto:

Łukasz Kubot awansował do półfinału gry deblowej w Bukareszcie. Polski tenisista, występujący u boku Jeremy’ego Chardy po wyrównanym boju odesłał do domu filipińsko-brytyjską parę, Treat Conrad Huey i Dominic Inglot, zwyciężając 3:6, 6:3, 10-7.

Początek meczu był udany zarówno dla jednego, jak i drugiego debla. Obie pary utrzymywały swoje podanie do stanu 4:3, kiedy to rywale wykorzystali okazję do przełamania. Wcześniej natomiast, przy stanie 2:2 szansę na breaka zmarował duet polsko-francuski. Set zakończył się rezultatem 3:6.

W drugiej partii od początku prym wiedli już jednak Kubot i Chardy, oddając zaledwie dwie piłki w trzech pierwszych gemch rywalom. Do końca tego seta oba deble utrzymywały własne podanie wygrywając kolejne gemy bez ryzyka utraty własnego podania.

Rozstrzygnięcie meczu musiał więc przynieść super tie-break. W nim również nie brakowało emocji i do stanu 7-6 trudno było wskazać faworyta końcówki spotkania. Więcej determinacji zachował jednak duet z polskim akcentem, który wykorzystał drugą piłkę meczową i wygrał całe spotkanie 3:6, 6:3, 10-7.