Casablanca: Andriejew zatrzymany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Dwóch Hiszpanów zagra w finale turnieju ATP w Casablance. Pablo Andujar pokonał Flavio Cipollę 6:3, 7:5, a Albert Ramos okazał się lepszy od Igora Andriejewa, wygrywając 6:3, 7:6(7).

Igor Andriejew w Casablance grał bardzo dobrze, ale do finału nie dotarł. Zatrzymał go Albert Ramos, który w był skuteczniejszy w kluczowych momentach półfinałowego starcia. Zawodnicy stoczyli bardzo wyrównaną walkę. Obaj zanotowali po 71% skuteczności pierwszego podania, a po drugim jeden z nich miał 55%, a drugi 54. Andriejew marnował jednak swoje okazje. A miał ich sporo, bo w całym meczu aż dziewięć razy stanął przed szansą odebrania podania rywalowi. Wykorzystał tylko jedną, w drugim secie. Ramos z kolei oba break pointy zamienił na przełamanie. Po blisko dwóch godzinach gry zwyciężył 6:3, 7:6(7).

Bardzo podobnym wynikiem zakończył się drugi półfinał. W nim jednak zarówno Pablo Andujar jak i Flavio Cipolla mieli większe problemy z utrzymywaniem własnych serwisów. Włoch zanotował tylko 56% skuteczności pierwszego i 38% drugiego podania. Hiszpan spisywał się niewiele lepiej. W pierwszej partii doszło do trzech przełamań. O jedno lepszy okazał się Andujar, zwyciężając 6:3. W drugim secie breaków było aż pięć i znowu górą był Hiszpan, który decydujące przełamanie zdobył w samej końcówce.

Półfinały singla:
Albert Ramos (Hiszpania, 7) – Igor Andriejew (Rosja) 6:3, 7:6(7)
Pablo Andujar (Hiszpania, 3) – Flavio Cipolla (Włochy) 6:3, 7:5

Finał debla:
D. Brown, P. Hanley (Niemcy, Australia) – D. Bracciali, F. Fognini (Włochy, 4) 7:5, 6:3