Miami: szybkie zwycięstwo Kubota i Tipsarevicia

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević w znakomitym stylu zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Sony Ericsson Open. Polsko-serbska para pokonała Santiago Gonzaleza i Scotta Lipskiego 6:0, 6:3.

Po nieudanym początku sezonu w rozgrywkach deblowych Kubot, w duecie z Tipsareviciem radzi sobie wyjątkowo dobrze. W pierwszej rundzie pokonali oni rozstawionych z numerem pięć Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego 6:3, 6:2, a dziś w błyskawicznym tempie rozprawili się z Meksykaninem i Amerykaninem.

Pierwszy set tego pojedynku skończył się już po osiemnastu minutach, a Kubot i Tipsarević stracili w nich tylko osiem punktów i ani jednego gema. Druga partia była nieco bardziej wyrównana, ale tylko w początkowej fazie. Od stanu 2:3 polsko-serbska para zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy i wygrała cały mecz w pięćdziesiąt siedem minut.

Trudny egzamin czeka Łukasza Kubota i Janko Tipsarevicia w ćwierćfinale. Ich rywalami będą bowiem rozstawieni z numerem dwa Maks Mirnyj i Daniel Nestor. Białorusin oraz Kanadyjczyk w ubiegłym tygodniu doszli w Miami do finału, przegrywając mecz o tytuł z Maheshem Bhuapthim oraz Leanderem Paesem.

Wynik drugiej rundy:
Ł. Kubot, J. Tipsarević (Polska, Serbia) – S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA) 6:0, 6:3