Delray Beach: porażka Roddicka w ćwierćfinale

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Andy Roddick nadal zmaga się z kryzysem formy, który prześladuje go już od ponad dwóch lat. Amerykanin odpadł w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Delray Beach na Florydzie, przegrywając z Kevinem Andersonem 6:2, 6:7(9), 4:6. Do półfinału zawodów dotarł natomiast jego rodak, rozstawiony z „jedynką” John Isner.

Spotkanie Roddicka z Andersonem rozpoczęło się po myśli reprezentanta gospodarzy. 29-letni Amerykanin doskonale serwował w pierwszym secie, w przeciwieństwie do rywala, dzięki czemu szybko rozprawił się z zawodnikiem z RPA. W drugiej partii pojedynek wyrównał się, a o losach seta zadecydował dopiero tiebreak.

Amerykanin był bliski zwycięstwa w dodatkowym gemie, albowiem miał aż trzy piłki meczowe. Anderson wybrnął jednak z opresji, wywalczył minibreaka i ostatecznie wygrał seta. W trzeciej partii rozgoryczony Roddick był już wyraźnie gorszy od rywala, który po ponad dwu i półgodzinnej walce wywalczył awans do najlepszej czwórki turnieju.

W pojedynku, którego stawką będzie finał, Anderson zmierzy się turniejową „jedynką”, czyli Johnem Isnerem. Amerykanin w dwóch krótkich setach rozprawił się z Bernardem Tomicem, zwyciężając 6:3, 6:2. W zwycięstwie pomógł mu dobry serwis (wygrał aż 76% punktów po drugim podaniu) i bezradność 19-letniego Australijczyka, który nie miał pomysłu na pokonanie mierzącego 206 cm Amerykanina.

Stawkę półfinalistów uzupełnią Marinko Matosević oraz Dudi Sela. Obydwaj sprawili w ćwierćfinałach niespodzianki. Pierwszy z nich zwyciężył 3:6, 6:1, 6:1 z faworyzowanym Ernestsem Gulbisem. Drugi zaś uporał się z rozstawionym z „piątką” Philippem Kohlschreiberem 6:4, 6:7(4), 6:0.