Dubaj: bez niespodzianek w pierwszej rundzie

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Wszyscy rozstawieni tenisiści przebrnęli I rundę turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. We wtorkowych meczach zwycięstwa odnieśli m.in. Roger Federer i Andy Murray.

Szwajcar, były lider światowego rankingu, bez większych problemów uporał się z Michaelem Llodrą, finalistą zakończonego w niedzielę turnieju w Marsylii. Federer zwyciężył 6:0, 7:6(6). W pierwszej partii faworyt wykorzystywał wszystkie potknięcia rywala (Llodra zdołał zdobyć zaledwie 7 punktów), lecz w kolejnej części meczu Francuz znacznie poprawił swoją grę, dzięki czemu zdołał doprowadzić do tie-breaku. Tam miał nawet piłkę setową, ale Szwajcar wyszedł z opresji i zakończył pojedynek.

Zawsze jest dobrze rozpoczęć turniej, wygrywając pierwszego seta 6:0 – przyznał po spotkaniu Federer, dla którego był to pierwszy pojedynek od zwycięstwa na początku lutego w turnieju w Rotterdamie.

Znacznie trudniejszą przeprawę miał rozstawiony z „trójką” Andy Murray. Szkot stracił seta z kwalifikantem Michaelem Berrerem i poważnie męczył się w decydującej partii, w której dwukrotnie pozwolił przełamać się Niemcowi. Ostatecznie przechylił jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 6:3, 4:6, 6:4.

Pozostali rozstawieni gracze zwyciężali bez straty seta. W jednym z ciekawszych pojedynków Juan Martin Del Potro, który w ostatnim czasie znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji (najpierw awansował do finału zmagań w Rotterdamie, potem zwyciężył w Marsylii), mierzył się z Oleksandrem Dołgopołowem. Argentyńczyk zaprezentował się solidnie, wygrywając 6:3, 7:6(5), choć w drugiej partii Ukrainiec był bliski wyrównania stanu pojedynku.

Z kolei rozstawiony z „czwórką” Jo-Wilfried Tsonga pokonał Marcosa Baghdatisa 7:6(2), 6:4. Francuz przez całe spotkanie doskonale serwował (trafiał pierwszym podaniem ze skutecznością 71%, 9 punktów zdobył bezpośrednio serwisem), ale przez długi czas nie mógł znaleźć recepty na szybkie rozprawienie się z dobrze dysponowanym Cypryjczykiem. Dopiero w drugim secie uzyskał wyraźną przewagę, której bronił przy pomocy skutecznego serwisu.

Wczoraj swoje spotkania wygrali Novak Djoković oraz Mardy Fish, co oznacza, że do II rundy zmagań w Dubaju dostali się wszyscy rozstawieni zawodnicy.

Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Michael Llodra (Francja) 6:0, 7:6(6)
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) – Michael Berrer (Niemcy, Q) 6:3, 4:6, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 4) – Marcos Baghdatis (Cypr) 7:6(2), 6:4
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 5) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:3, 7:6(5)