Memphis: zadecydowały tie breaki w trzecim secie

Niezwykle dramatyczny przebieg miały dwa pierwsze mecze turnieju panów w Memphis. Tie breaki trzeciego seta zadecydowały o zwycięstwie Ivana Dodiga nad Bernardem Tomiciem oraz Donalda Younga nad Grigorem Dimitrowem.

W poniedziałek w Memphis rozegrano tylko dwa mecze pierwszej rundy turnieju panów, ale oba dostarczyły dużej dawki emocji. Bernard Tomic rozgrywał swój pierwszy turniej od Australian Open, w którym przegrał mecz czwartej rundy z Rogerem Federerem. W Memphis Australijczyk został rozstawiony z numerem osiem, ale już w pierwszej rundzie trafił na wymagającego rywala, w osobie Ivana Dodiga (58 WTA).

Zawodnicy stoczyli tenisowy maraton, rywalizując przez dwie godziny oraz pięćdziesiąt cztery minuty. Ivan Dodig, który w całym spotkaniu zaserwował 19 asów, w tie breaku trzeciego seta obronił dwa meczbole i wygrał 5:7, 6:4, 7:6(8).

Dużą dawkę emocji zaserwowali sobie również Donald Young i Grigor Dimitrow. W tie breaku trzeciego seta Amerykanin przy prowadzeniu 6-5 zanotował podwójny błąd serwisowy, jednak zdołał zapisać na swoje konto dwie kolejne piłki i triumfował ostatecznie w całym spotkaniu 7:6(4), 4:6, 7:6(6). Mecz trwał dwie godziny oraz trzydzieści trzy minuty.

W turnieju Regions Morgan Keegan Championships wystąpi Łukasz Kubot. Dziś Polak zagra w deblu, w parze z Aleksem Bogomołowem Jr., zmierzą się z Amerykanami Scottem Lipskym oraz Rajeevem Ramem. W środę Łukasz Kubot wystąpi w meczu pierwszej rundy singla, a jego rywalem będzie amerykański kwalifikant Jesse Levine.

Donald Young (USA) – Grigor Dimitrow (Bułgaria) 7:6(4), 4:6, 7:6(6)
Ivan Dodig (Chorwacja) – Bernard Tomic (Australia, 8) 5:7, 6:4, 7:6(8)