Sao Paulo: Almagro obronił tytuł

Nicolas Almagro obronił tytuł w turnieju Brasil Open. W Sao Paulo Hiszpan pokonał Filippo Volandriego 6:3, 4:6, 6:4.

26-letni Almagro na występ w Brazylii zdecydował się w ostatniej chwili i mógł zagrać tylko dzięki „dzikiej karcie”, ale jednocześnie został rozstawiony z najwyższym numerem.

Volandri doszedł do finału po raz pierwszy od blisko sześciu lat. W drodze do tej fazy rozgrywek wygrał trzy trzysetowe spotkania, pokonując między innymi w półfinale faworyta gospodarzy Thomaza Bellucciego.

Również w finale rozegrane zostały trzy sety, ale tym razem Włoch decydującej partii nie zdołał zapisać na swoje konto. Almagro wykorzystał w meczu 4 z 11 okazji na przełamanie i wygrał  w dwie godziny i jedną minutę, 6:3, 4:6, 6:3.

Dla Nicolasa Almagro był to piętnasty finał ATP w karierze i jedenasty wygrany turniej. Wszystkie te finały miały miejsce na kortach ziemnych.