Rotterdam: Gasquet zatrzymany przez Dawydienkę

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Roger Federer po raz trzynasty z rzędu pokonał Jarkko Nieminena. Tym razem Szwajcar okazał się od Fina lepszy w ćwierćfinale turnieju ATP w Rotterdamie, wygrywając 7:5, 7:6(2). W półfinale są także Tomas Berdych i Juan Martin Del Potro. Odpadł za to rozstawiony z piątką Richard Gasquet.

Roger Federer znów dysponował świetnym serwisem, co mocno ułatwiło mu pokonanie Jarkko Nieminena. Po pierwszym podaniu przegrał tylko sześć punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Nieminen dzielnie walczył. Chociaż miał dużo więcej kłopotów we własnych gemach, serwis stracił tylko raz. Za to w najgorszym momencie, bo w samej końcówce seta, co spowodowało, że przegrał 5:7. W drugiej partii przełamań już nie było, ale w tie breaku więcej zimnej krwi zachował doświadczony Federer, który oddał Nieminenowi tylko dwa punkty.

Półfinałowym rywalem Szwajcara będzie Nikołaj Dawydienko. Rosjanin pokonał rozstawionego z piątką Richarda Gasqueta 7:5, 6:3. Rosjanin był nieznacznie lepszy od Francuza w przekroju całego spotkania. Najistotniejsze jednak było to, że obronił sześć z ośmiu break pointów, a sam w kluczowych momentach był bardzo skuteczny, przełamując rywala pięciokrotnie przy siedmiu okazjach.

Drugą półfinałową parę stworzą Tomas Berdych i Juan Martin Del Potro. Reprezentant Czech w dwóch setach pokonał Andreasa Seppiego. W każdym z nim był lepszy o jedno przełamanie. Argentyńczyk rozgromił za to Viktora Troickiego, oddając mu w godzinę tylko jednego gema.