Zagrzeb: Kubot przegrał z Baghdatisem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie zdołał sprawić niespodzianki i przegrał w drugiej rundzie turnieju w Zagrzebiu z Marcosem Baghdatisem 4:6, 2:6.

Spotkanie w Domu Sport w Zagrzebiu rozpoczęło się dla najlepszego polskiego tenisisty obiecująco. Kubot utrzymał w gemie otwarcia własne podanie, a w kolejnym doprowadził do break pointa. Baghdatis obronił się jednak, a po chwili to on wywalczył breaka i przewagę tą utrzymał do końca.

W pierwszym gemie drugiego seta Kubot przegrał swoje podanie. Cypryjczyk do końca pewnie utrzymywał serwis, a w siódmym gemie dołożył kolejnego breaka. Mecz trwał godzinę oraz szesnaście minut.

Łukasz Kubot po raz pierwszym wystąpił w Zagrzebiu. Za drugą rundę Polak otrzyma 6 530 euro oraz 20 punktów rankingowych. Kolejnym turniejem w planach naszego tenisisty jest ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie, który rozpocznie się 13 lutego.

Marcos Baghdatis (Cypr, 6) – Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:2