Australian Open: półfinał nie dla Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: australianopen.org/własne, foto: AFP

Tak jak przed rokiem Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z Australian Open. Polacy nie sprostali braciom Bryanom, przegrywając z nimi 4:6, 7:6(4), 4:6.

Szanse naszych zawodników na awans do półfinału Australian Open były całkiem realne. Polacy od początku nawiązali z wyżej notowanymi rywalami wyrównaną walkę. Stracili, co prawda, własne podanie na 1:3, ale błyskawicznie odrobili stratę. Niestety, w końcówce pierwszego seta zagrali najgorszego gema. Przy serwisie Marcina Matkowskiego popełnili kilka prostych błędów i zostali przełamani po raz drugi, przegrywając jednocześnie seta.

W drugiej partii do breaków nie doszło. Ba, żadna z par nie miała nawet okazji na odebranie podania rywalom. Oba duety bardzo dobrze serwowały i o wszystkim decydował tie break. Dodatkową rozgrywkę lepiej rozegrali Polacy, którzy wygrali 7-4.

Niestety, w decydującym secie powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Bryanowie zdobyli dość szybko przełamanie, ale od razu przewagę stracili. W końcówce znów jednak nasi tenisiści nie wytrzymali próby nerwów i gema, którego bezwzględnie musieli wygrać, przegrali. Tym samym przegrali całe spotkanie.

Polacy zanotowali dziś dużo więcej uderzeń kończących od Amerykanów, ale jednocześni popełnili znacznie więcej niewymuszonych błędów, które przy tak wyrównanej grze okazały się kluczowym elementem.

Ćwierćfinał debla:
Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) 6:4, 6:7(4), 6:4